درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

برای دریافت گواهینامه باید کلیه قسمت های این دوره خریداری شود

شما 0 قسمت از 27 قسمت این دوره را خریداری کرده اید

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات دوره آموزشی

مدت دوره

34:37:9

تعداد ویدیوها

39

تعداد کامنت ها

231

خرید دوره | 154,145

حجم دوره: 5,283 مگابایت

اطلاعات فیلم آموزشی
مدرس/نویسنده
مهدی عادلی فر
امتیاز: 159704
رتبه:6
161
198
298
1597
مهدی عادلی، بنیان گذار TOSINSO. کارشناس ارشد نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و #C و جاوا و اندروید کار می کنم. در زمینه های موبایل و وب و ویندوز فعالیت دارم و به طراحی نرم افزار و اصول مهندسی نرم افزار علاقه مندم. پروفایل کاربر

دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

تاریخ 28 ماه قبل
نظرات 62
بازدیدها 9967
سلام به دوستان Itpro.
صنعت نرم‌افزار در دنیای کنونی به سرعت در حال پیشرفت است و می‌بینیم که ثروتمند ترین شرکت های دنیا شرکت هایی هستند که به گونه‌ای با نرم‌افزار در ارتباط هستند. همچنین سخنانی را از افراد موفق در دنیا می‌شنویم مانند اینکه : برنامه نویسی تخصصی است که هر فردی باید آن را یاد بگیرد.
همچنین چند سالی است که تلفن‌های همراه هوشمند یا smart phone ها همراه همیشگی انسان‌ها در زندگی شده اند. به طوری که شما صبح که از خواب بیدار می‌شوید اول به سراغ تلفن همراه می‌روید و آخرین چیزی که شب موقع خوابیدن آن را چک می‌کنید هم تلفن همراه شما است. به همین خاطر تولید برنامه‌ها و نرم‌افزار ها برای موبایل ها روز به روز محبوب‌تر می شود. و برنامه نویسان و کاربران بیشتری به سراغ این زمینه می آیند. از طرفی به خاطر اینکه درصد بسیار زیادی از موبایل ها و تبلت های امروزی با سیستم عامل اندروید ارائه می‌شوند برنامه نویسی اندروید زمینه بسیار خوبی برای کار برنامه نویسان و همچنین کسب درآمد شده است. اثبات این گفته را هم می‌توانید از بازار های اندرویدی و برنامه‌های پولی که در آن عرضه می‌شوند و در آمدهای آن‌ها پیدا کنید.
در این دوره قصد داریم که برنامه نویسی اندروید را به شما آموزش دهیم و ویدیوی که مشاهده می‌کنید اولین قسمت این دوره آموزشی است. در این دوره از برنامه اندروید استودیو برای برنامه نویسی استفاده شده است.

مطالبی که در این دوره گفته شده است به ترتیب زیر است:


 1. معرفی و نصب ابزارها: در این قسمت این دوره را معرفی کرده‌ایم و ابزار های لازم را نصب کرده اسم.
 2. توضیح زبان جاوا. از آنجایی که در این دوره برنامه نویسی اندروید با استفاده از زبان جاوا انجام می‌شود ابتدا زبان جاوا را توضیح می‌دهیم و بعد از آن وارد دنیای برنام نویسی اندروید می شویم.
 3. عبارات کنترلی و عملگرها در جاوا: عبارات کنترلی و عملگرها پایه و اساس هر زبانی است. به همین دلیل این مفاهیم در زبان جاوا در قسمت سوم توضیح داده شده اند. مفاهیمی مانند شرط ها و حلقه ها و عملگرهای ریاضی و منطقی و مقایسه ای.
 4. شی گرایی: از آنجایی که زبان جاوا یک زبان کاملاً شی گرا می باشد. پس لازم است که مفاهیم شی گرایی به درستی آموزش داده شود. پس مفاهیم شی گرایی مانند کلاس‌ها و اشیاء و سازنده ها و … را در این قسمت توضیح داده ایم.
 5. مفاهیم پیشرفته شی گرایی و ساختمان داده ها: در بخش پنجم از دوره مفاهیم پیشرفته شی گرایی مانند ارث بری و override کردن و اینترفیس توضیح داده شده است. همچنین چند تا از ساختمان داده‌های مهم جاوا نیز در این قسمت معرفی شده است.
 6. محیط اندروید استودیو: بعد از اینکه با زبان جاوا آشنا شدیم به سراغ برنامه اندروید استودیو رفته و این برنامه را معرفی می کنیم. همچنین بخش‌های مختلف یک پروژه اندرویدی را نیز توضیح داده ایم.
 7. مفاهیم مهم برنامه نویسی اندروید: در این قسمت مفاهیمی مانند manifest و مجوز و فایل R و activity و فایل dimens را توضیح داده ایم.
 8. کار با ویوهای اصلی اندروید: برخی کنترل ها در اندروید وجود دارند که بسیار پر استفاده هستند مانند فیلد های متنی و دکمه ها و لیبل ها. در این قسمت هرکدام از این مفاهیم را معرفی کرده‌ایم و در برنامه‌های نمونه از آن‌ها استفاده کرده ایم.
 9. کنترل های مورد استفاده در اندروید: کنترل هایی مانند کنترل های عکس و toast و لاگ گرفتن و خطایابی در این قسمت توضیح داده شده است. همچنین نحوه چیدمان کنترل های مختلف در صفحه نیز توضیح داده شده است.
 10. کار با activity, intent. هر برنامه اندرویدی از یک یا چند activity ساخته شده است که activity مسئول کنترل کردن و مدیریت کنترل ها می باشد. در این قسمت activty ها و انتقال از یک activity به activity دیگر توضیح داده شده است. همچنین تبادل داده‌ها با intent ها در activity ها نیز گفته شده است.
 11. کاربرد intent, activity در برنامه ها: برای اینکه کاربرد activity و intent ها بهتر درک شود در این قمست یک برنامه نمونه ساخت شده است که استفاده از این مفاهیم را به شکل روشن و ساده بیان می کند.
 12. نمایش لیست ها: لیست ها یکی از کنترل های بسیار مهم و کاربردی در برنامه‌ها هستند. در این قسمت نحوه ساخته لیست ها و مدیریت آن‌ها را با استفاده از adapter ها گفته ایم.
 13. لیست های سفارشی: لیست های متنوعی را می‌توان در اندروید ساخت. در این قسمت نحوه ساخت لیست ها و adapter های سفارشی را گفته‌ایم که بتوان لیست ها را استایل ها و کاربرد های پیشرفته ساخت.
 14. ورودی های غیرمتنی: ورودی های اندروید می‌تواند انتخابی هم باشند. مثلاً انتخاب کردن یک گزینه یا تعیین کردن دامنه و اندازه یک مقدار. اندروید کنترل های مختلفی برای ورودی های غیرمتنی دارد که در این قسمت معرفی شده اند.
 15. layout های اصلی: برای اینکه بتوان کنترل ها را در صفحه برنامه قرار داد و مکان آن‌ها را مشخص کرد راه‌های مختلفی وجود دارد. هرکدام از این راه‌ها را می‌توان با استفاده از layout ها و مکانیزم چیدمان آن‌ها مشخص کرد. در این قسمت این layout ها معرفی می شوند.
 16. نوشتن برنامه‌های چند زبانه: اندروید قابلیت خوبی در مورد چند زبانگی و localization دارد. در این قسمت نحوه نوشتن برنامه چند زبان توضیح داده می شود.
 17. مولتی مدیا: استفاده از فایل‌های چند رسانه ای مانند صوت و تصویر امروزه بسیار رایج است. همه ی ما در گوشی خود فایل‌های صوتی و تصویری داریم. در این قسمت نحوه استفاده از فایل‌های صوتی و پخش صدا در اندروید را آموزش داده ایم.
 18. ساخت برنامه music player: در این قسمت برنام موزیک پلیر که در قسمت قبل شروع کرده‌ایم را کامل می کنیم. و اطلاعات بیشتری را از یک فایل صوتی دریافت می کنیم.
 19. انیمیشن: در این قسمت انواع انیمیشن و افکت های انمیشینی در اندروید را بررسی می‌کنیم.
 20. برنامه دوز: برای اینکه کاربرد انیمیشن رابهتر درک کنیم در این قسمت یک بازی نوشته‌ایم. بازی دوز که اکثراً با آن آشنا هستیم. به شکلی جذاب طراحی و نوشته شده است.
 21. تکمیل برنامه دوز: در این قسمت نحوه اتمام بازی و تعیین برنده مشخص شده است.
 22. کار با فایل‌ها و ویدیوها: نحوه پخش فایل‌های ویدیویی و مدیریت آن‌ها و همچنین دسترسی به فایل‌ها در سیستم عامل اندروید را در این قسمت توضیح داده ایم.
 23. shared preferences: برای اینکه تنظیمات در اندروید ذخیره شود از یک مکانیزم ذخیره سازی به نام shared prefernce استفاده می‌شود که در این قسمت توضیح داده شده است.
 24. استفاده از فایل‌ها: می‌توان در اندروید اطلاعات را در فایل ذخیره کرد که از بین نرود. همچنین برای درک بهتر از ذخیره سازی یک برنامه دفترچه یادداشت را نوشته ایم.
 25. استفاده از نوارابزار: در این قسمت ضمن تکمیل برنامه دفترچه یادداشت مباحثی مثل نوار ابزار و دیالوگ ها و انواع کلیک ها نیز توضیح داده شده اند.
 26. کار با دیتابیس: دیتابیس ها برای ذخیره داده‌های ساختارمند به کار می‌روند که در این دوره به صورت کامل نحوه ذخیره سازی و کوئری گرفتن را توضیح داده‌ایم و برای درک بهتر آن یک برنامه todo list را نیز نوشته ایم.
 27. یکی از قابلیت‌هایی که در دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد gps و برنامه نقشه می باشد. نقشه ها و موقعیت ها در این دوره توضیح داده شده‌اند و برنامه‌های متنوعی نوشته شده است که می‌توان با نقشه ها و موقعیت ها کار کند و از gps اطلاعات را بگیرد.
 28. ارتباط با سرور اینترنتی: اکثر برنامه‌های موبایل با سرور ارتباط برقرار کرده و داده‌هایی را برای آن‌ها می‌فرستند و داده‌هایی را از آن‌ها می گیرند. در این دوره این مبحث به صورت یک برنامه آب‌و هوا آموزش داده شده است که شرایط جووی را از اینترنت گرفته و نمایش می دهد.
 29. کتابخانه volley: برای اینکه ارتباط با اینترنت راحت‌تر شود و خطاهای کمتری را به بار آورد از یک کتابخانه به نام volley استفاده می‌شود که این کتابخانه در این دوره توضیح داده شده است.
 30. recycler view: یکی از کنترل های لیست که در اندروید وجود دارد و از قابلیت‌های بیشتری نسبت به لیست دارد recycler view می‌باشد. این کنترل انیمیشن های مختلفی دارد و اعضای لیست را به شکل‌های متنوعی می چیند. همچنین قابلیت آپدیت آنلاین آیتم های لیست را دارد.
 31. ارسال پیامک: انواع روش‌های ارسال پیامک را توضیح داده ایم.
 32. شماره گیری: نحوه شماره گیری و تماس در اندروید نیز توضیح داده شده است. همچنین مجوز های لازم برای این کار نیز معرفی شده است.
 33. ارسال ایمیل: در اندروید می‌توان با استفاده از intent ها ایمیل ارسال کرد که در طی دوره توضیح داده شده است.
 34. پردازش درخواست برنامه‌های دیگر: در اندروید زمانی پیش می‌آید که می‌خواهید یک فایل با برنامه شما باز شود. به این صورت هر وقت که هر برنام دیگری خواست یک فایل را باز کند دوست دارید که برنامه شما نیز به عنوان یکی از اجرا کنندگان فایل مورد نظر پیشنهاد شود که روش انجام این کار توضیح داده شده است.
 35. ساخت پکیج از برنامه: هدف از هر برنامه نوشته شده‌ای انتشار آن و قرار دادن آن دست عموم است. برای انجام این کار مراحلی لازم است که توضیح داده شده است.

 36. درباره ی مدرس


در طی این دوره مهدی عادلی فر یکی از بنیان گذاران وب سایت Tosinso همراه شما خواهد بود که 7 سال تجربه برنامه نویسی به زبان‌های مختلف از جمله جاوا را دارد. او دانش آموخته ی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دارای مدرک کارشناسی ارشد نرم‌افزار است. و به زبان‌هایی مانند سی شارپ و جاوا و php و جاوا اسکریپت مسلط است و با پلتفرم اندروید پروژه های مختلفی را انجام داده است.
Itpro باشید.


نویسنده: مهدی عادلی فر
منبع: Itpro
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.
برچسب ها
ردیف عنوان حجم (مگابایت) مدت زمان قیمت
1 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز 92 40 دقیقه و 30 ثانیه رایگان
2 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت دوم: معرفی زبان جاوا و متغیرها 92 48 دقیقه و 43 ثانیه رایگان
3 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سوم: عملگر ها و تصمیم و تکرار در جاوا 117 55 دقیقه و 5 ثانیه 5,500 تومان
4 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت چهارم: کلاس ها و اشیا و شی گرایی در جاوا 123 1 ساعت و0 دقیقه و 24 ثانیه 5,500 تومان
5 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت پنجم: وراثت و ساختمان داده ها در جاوا 177 1 ساعت و23 دقیقه و 46 ثانیه 5,500 تومان
6 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت ششم: محیط اندروید استودیو و ساختار پروژه های اندرویدی 99 43 دقیقه و 27 ثانیه رایگان
7 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت هفتم: فایل های مهم پروژه های اندرویدی 69 29 دقیقه و 20 ثانیه رایگان
8 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت هشتم: کار با ویوها و کار با کنترل ها و ویجت های اصلی 159 1 ساعت و9 دقیقه و 59 ثانیه 6,600 تومان
9 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت نهم: ادامه کار با ویوها و کنترل ها و خصوصیات آنها 121 49 دقیقه و 17 ثانیه 5,500 تومان
10 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت دهم: معرفی و کار با activity ها و intentها 88 39 دقیقه و 12 ثانیه 5,500 تومان
11 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت یازدهم: کاربرد activity ها و intentها و برنامه های کاربردی 129 50 دقیقه و 50 ثانیه 5,500 تومان
12 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت دوازدهم: کار با list view ها و adapter ها 65 27 دقیقه و 36 ثانیه رایگان
13 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سیزدهم: ساخت ListView ها و Adapter های سفارشی 166 1 ساعت و9 دقیقه و 25 ثانیه 7,700 تومان
14 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت چهاردهم: کار با ورودی های غیرمتنی در اندروید 126 51 دقیقه و 5 ثانیه رایگان
15 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت پانزدهم: آموزش Layout های اصلی اندروید 80 35 دقیقه و 40 ثانیه 4,400 تومان
16 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت شانزدهم: آموزش toggle button و نوشتن برنامه چندزبانه اندرویدی 89 33 دقیقه و 37 ثانیه رایگان
17 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت هفدهم: کار با فایل های چندرسانه ای و نوشتن یک موزیک پلیر 144 55 دقیقه و 55 ثانیه 6,600 تومان
18 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت هجدهم: ادامه نوشتن موزیک پلیر 129 47 دقیقه و 4 ثانیه 3,300 تومان
19 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت نوزدهم: آموزش کار با انمیشن ها در اندروید 92 30 دقیقه و 22 ثانیه 3,300 تومان
20 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیستم: کار با انیمیشن ها و شروع نوشتن برنامه دوز 139 57 دقیقه و 32 ثانیه 6,600 تومان
21 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و یکم: تکمیل بازی دوز 136 54 دقیقه و 16 ثانیه 6,600 تومان
22 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و دوم: کار با ویدیوها و فایل ها 78 28 دقیقه و 9 ثانیه رایگان
23 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و سوم: کار با ذخیره ساز های Shared Preferences و فایل های داخلی 111 49 دقیقه و 33 ثانیه 4,950 تومان
24 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و چهارم: شروع نوشتن برنامه دفترچه یادداشت با استفاده از ذخیره کننده های دائمی 118 49 دقیقه و 27 ثانیه 5,500 تومان
25 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و پنجم: تکمیل برنامه دفترچه یادداشت 171 59 دقیقه و 5 ثانیه 5,500 تومان
26 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و ششم: کار با فایل های خارجی اندروید و معرفی دیتابیس 94 38 دقیقه و 54 ثانیه رایگان
27 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و هفتم: کار با دیتابیس در اندروید 136 55 دقیقه و 22 ثانیه 5,500 تومان
28 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و هشتم: تکمیل مباحث کار با دیتابیس 206 1 ساعت و19 دقیقه و 17 ثانیه 6,600 تومان
29 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت بیست و نهم: نوشتن برنامه todo list و جمع بندی کار با دیتابیس 310 2 ساعت و2 دقیقه و 47 ثانیه 6,600 تومان
30 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی ام: توضیح مفاهیم جغرافیایی و کار با نقشه ها 104 34 دقیقه و 35 ثانیه رایگان
31 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی و یکم: کار با نقشه ها و موقعیت ها در اندروید 246 1 ساعت و28 دقیقه و 24 ثانیه 8,800 تومان
32 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی و دوم: اتمام مفاهیم نقشه و موقعیت 252 1 ساعت و23 دقیقه و 28 ثانیه 5,500 تومان
33 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی سوم: توضیح مفاهیم وب و راه های انتقال داده 80 26 دقیقه و 20 ثانیه رایگان
34 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی چهارم: شروع نوشتن برنامه آنلاین آب و هوا 129 50 دقیقه و 53 ثانیه 4,400 تومان
35 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی و پنجم: اتمام برنامه آب و هوای آنلاین 249 1 ساعت و22 دقیقه و 2 ثانیه 8,250 تومان
36 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی ششم: انواع درخواست های اینترنتی و کتابخانه Volley 146 48 دقیقه و 31 ثانیه 7,150 تومان
37 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی و هفتم: معرفی قابلیت های recyclerView و آموزش کار با آن 144 55 دقیقه و 11 ثانیه 8,800 تومان
38 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی و هشتم: تماس گرفتن و ارسال پیامک و ارسال ایمیل و بازکردن فایل در اندروید 157 56 دقیقه و 58 ثانیه 6,600 تومان
39 دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت سی و نهم(قسمت آخر): پردازش درخواست های برنامه های دیگر و آماده سازی و ساخت فایل نصب 100 35 دقیقه و 8 ثانیه رایگان
دوره مجموعه کل دوره 5,283 34 ساعت و37 دقیقه و 9 ثانیه 162,250 تومان
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • سلام...عالی بود.
  خدا قوت...منتظر آموزشای بعدی تون هستیم.
 • ممنون . خیلی وقت هست که دنبال ویدیوی آموزشی خوب برای اندروید می گردم . خوشحالم که شروع کردید . موفق باشید
 • بسیار عالی، با تسلطی که مباحث برنامه نویسی موبایل و جاوا داری می دونم که این دوره یه دوره عالی میشه. خدا قوت
 • عالی بود. تشکر
 • بسیار عالی بود .ممنون
 • سلام.وقتتون به خیر
  من این دوره رو تازه شروع کردم.ولی یه مشکلی برام پیش اومده من نرم افزار Genymotin رو نصب کردم ارور میده و وارد فضای اندروید نمیشه.unable to start the vritual devise
 • الان چی کار کنم؟لطف میکنین اگه کمکم کنین
 • سلام دستگاه اندروید رو چطوری نصب کردید؟
  از خود سایت دانلود کردید؟
 • بله اکانت ساختم و بعد نسخه 150 مگیشو دان کردم
 • اون نرم افزاره ولی میتونید روی نرم افزار چند تا دستگاه ‌‌داشته باشید حالا اون دستگاه ها رو چطوری به سیستم اضافه کردید آیا اون ها رو هم از خود genymotion دانلود کردید با از سایت های دیگه؟
  برنامه رو یک بار حذف و نصب کنید و دستگاه ها رو همه دانلود کنید
 • با سلام
  استاد خواستم نظرتون رو درباره برنامه نویسی با پلتفرم زامارین بدونم . ایا این روش برای تولید برنامه های اندروید و ای او اس روش مناسبی هست .
  ایا برنامه های تولید شده با این زبان به همون کیفیت تولید برنامه ها با زبان های اصلی جاوا و سویفت هست

  ایا نوشتن اپلیکیشن با این روش مزیتی هم داره
  شما برای اموزش این روش برنامه ای در دست دارین یا خیر
  با سپاس
 • سلام به شما دوست عزیز
  بنده در این سری مطالب
  10 قسمت آموزش متنی زامارین را در همین وب سایت قرار داده ام. نوشتن برنامه با زامارین باعث میشه سرعت برنامه نویسی را تا حدودی بالا ببریم ولی برنامه هایی که به صورت native نوشته شده خب یه چیز دیگه اس. به خاطر این که برنامه ای که با زامارین نوشته بشه بر پایه پروژه مونو هست که مایکروسافت اون رو ارائه داده. بنابراین وقتی که شما یک برنامه رو بر روی دستگاه اندرویدی یا ios نصب می کنید کتابخانه های مونو هم نصب میشن. این کار باعث میشه که حجم بسته های نصبی بالا بره و از طرفی کارایی و سرعت اجرا تا حدودی کم بشه. اما از طرفی با توجه به این که میتوان با زامارین برای اندروید و ios برنامه نوشت در بسیاری از موارد می توان به سراغ این تکنولوژی رفت و بر روی آن کار کرد و برنامه های غنی را با آنها توسعه داد.
  بنده بعد از اتمام دوره اندروید و ملزومات آن برنامه دارم که یک دوره کامل از زامارین هم برای اندروید و هم برای ios ارائه خواهم داد.
 • با سلام مجدد
  بسیار عالی به نظرم از این دوره ها هم استقبال بسیار خوبی میشه .
  استاد فقط یه زحمت دیگه هم بکشین هر زمان که استارت این دوره ها رو زدین فونت کد ادیتور رو بالا ببرین . اگر دقت کرده باشین اکثر ویدیوهای اموزشی معتبر دنیا با روزلیشن 7201280 ویدیوها رو ضبط می کنن . دوره هایی که الان در وب سایت itpro وجود داره اکثر دوره ها این شکلی هستن با روزلیشن 19201080 ضبط شدن و اندازه فونت در کدادیتور بسیار کوچیکه و بسیار مشکل .

  سپاس
 • بله حتما این نکته رو مد نظر قرار میدم
 • با سلام سوالم اینه که دوره پیشرفته اندروید ، چه زمانی استارت میخوره؟
  و اینکه اگر میشه سرفصل های زیر رو مدنظر قرار بدبد ممنون میشم
  UI و Layout Manager ها
  ListView و Adapter ها
  اتصال پروژه Sunshine به Cloud
  Threading و AsyncTask
  Web API و HTTP Request
  Android Permission System
  ایجاد Activity های جدید و انتقال بین آنها با استفاده از Intent
  استفاده از Explicit Intent برای ناوبری درون App
  استفاده از Implicit Intent برای ناوبری برون App
  Share Intent و فریم ورک Sharing در اندروید
  رمزنگاری
  ارتباط با سنسور Accelerometer
  AppCompatActivity
  راه اندازی WebService (Rest) و امن سازی اطلاعات در بستر وب
  و اگر امکانش هست در مورد متریال و تجربه کاربری بحث بشه و منابع مفید معرفی بشه.

 • سلام به شما دوست عزیز
  دوره پیشرفته از هفته آینده استارت می خوره. مطالب و مفاهیمی رو که شما گفتید مطالب مهمی هستند و اگر دقت کنید می بینید که در این دوره که تموم شد به بسیاری از مطالبی که شما ذکر کردید پرداخته شده است. ولی دوره پیشرفته به صورت پروژه محور جلو میره و مطالب فنی و تخصصی توش بحث میشه.
 • سلام و ممنون بابت آموزشاتون
  من از ویندوز هشت و یک 32 بیتی استفاده میکنم، JDK مخصوص رو از سایت اوراکل گرفتم و نصب کردم، android studio رو هم از سایت اندروید گرفتم (نسخه مخصوص ویندوز 32 بیتی که بدون SDK هست)، SDK رو هم از یه سایت ایرانی گرفتم و نصب کردم. وقتی اندروید استدیو رو اجراش میکنم میگه:

  Your Android SDK is missing, out of date, or is missing templates. You can configure your SDK via Configure Project Defaults Project Structure | SDKs

  همین جایی که میگه میرم و مسیر نصب JDK و SDK رو میزنم اما ارورای عجیب غریب میده
  نمیدونم باید چیکار کنم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

 • سلام
  پوشه SDK رو خارج از program files قرار بدید و در پوشه ای قرار بدید که توی کل مسیر پوشه فاصله نباشد
  بعد از داخل اندروید استودیو آدرس رو تنظیم کنید
 • ممنون که جواب دادید
  دوباره SDK رو نصب کردم اینبار یه جای دیگه بازم جواب نداد
  SDK رو از اینجا دانلود کردم (نسخه ی مختصر - 151 مگابایت)
  واقعا کلافم کرده
 • الان خطایی رو که برای شما میاره چیه؟
 • برطرف شد sdk رو شناخت
 • سلام مجدد
  بازم مشکل دارم ممنون میشم کمک کنید
  وقتی اندروید استدیو رو اجرا میکنم و روی پروژه جدید میزنم پنجره ساخت پروژه میاد، فقط وسطاش این ارور رو میده:
  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

  روی نکست میزنم به هرصورت پروژه رو میسازه، ولی باز تو برنامه این خطاها رو نشون میده:
  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

  نمیدونم دقیقا مشکل از کجاست، SDK رو از اینجا دانلود کردم (نسخه ی مختصر - 151 مگابایت) هم SDK هم JDK رو هم به برنامه مسیرشو دادم
 • سلام به شما دوست عزیز
  با استفاده از این مطلب برنامه android sdk خود را آپدیت کنید.
  هشدار: تمامی کتابخانه ها و پلتفرم ها را نصب نکنید و فقط android-26 را نصب کنید.
 • ممنونم از اینکه جواب میدید
  انجام دادم منتها تو sdk manager اصلا گزینه اندروید-26 تو لیستی که آورده نیست
 • شما باید tools و platform tools ورژن ۲۶ رو نصب کنید کلا ورژن ۲۶ ها رو نصب کنید
 • این لیستی هست که میاره:
  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

  ممنون میشم بگید کدوما رو لازمه دانلود کنم
 • sdk platform tools 25.0.4 را نصب کنید.
 • نصب و ری استارت کردم اما همچنان ارور میده:
  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

  دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

 • با سلام. لینک دانلود کل دوره وجود نداره؟ چون فقط قیمت رو زدن ظاهرا
 • سلام
  براي آموزش اندرويد حتما بايد قبلا جاوا را ياد بگيريم يا لازم نيست و در خلال آموزش اندرويد آموزش ميديد؟
 • سلام به شما دوست عزیز
  تسلط به جاوا می تونه به شما بسیار کمک بکنه ولی در قسمت های بعدی بخش های مهم جاوا آموزش داده و در طی دوره هم آموزش داده شده.
 • سلام و خسته نباشید ایا این دوره پیش نیازی لازم نداره یعنی منی که 0 هستم در برنامه نویسی این دوره رو میتونم استفاده کنم یا نه نیاز به علم برنامه نویسی داره . با تشکر
 • سلام برای موفق شدن توی این دوره لازمه که شما با مفاهیم اولیه برنامه نویسی آشنا باشید همچنین اگر با جاوا آشنایی اولیه داشته باشید البته جاوا به صورت اجمالی در چند قسمت توضیح داده شده است ولی این که با کلیات برنامه نویسی آشنا باشید شما را در این راه کمک می‌کند
 • اگر امکانش هست اقای عادلی مقاله ای یا اموزشی به من معرفی کنید خیلی آقایی
 • سلام من هزینه کل دوره رو یکجا پرداخت میکنم لینک دانلود رو برام میفرستین یا کل دوره رو پست میکنید به چه صورتی هست ؟؟؟
  خواهشا زودتر جواب بدین تا بتونم زودتر خرید کنم مرسی
 • سلام به شما دوست عزیز. لینک دانلود کلیه قسمت ها برای شما باز خواهد شد.
 • سلام جناب عادلی عزیز
  لطفا لینک آخرین ورژن Android studio bundle را برای دانلود اینجا قرار دهید.

  من نسخه bundle چیزی پیدا نکردم
 • سلام جدیدا گوگل نسخه bundLe رو حذف کرده شما می تونید اندروید استودیو و android sdk‌رو دانلود و نصب کنید.
 • باسلام
  من با نصب Android studio جدیدی که گوگل ارائه کرده خیلی مشکل دارم . خیلی ایراد میگیره. مسیر نصب SDK می خواد. نمی دونم چکارش بکنم. کلا واقعا روی اعصابم رفته. لطفا راهنمایی کنید
 • بله گوگل کمی سیاستش رو عوض کرده و برنامه sdk manager رو هم تقریبا دیگه برداشته برای حل این مشکل اگر از قبل sdk‌ رو دارید به اندروید استودیو آدرس اون sdk‌ رو بدید ولی وقتی اندروید استودیو رو برای اولین بار باز می کنید بذارید تا کتابخونه هاش آپدیت بشه.
 • سلام وقت بخیر
  بنده برای اینکه بتونم با یه تیمی توی شهرمون کار کنم نیازمند این هستم که با یه سری چیز ها آشنا باشم برای مثال طراحی سایت با استفاده از Html,cssو جاوا اسکریپت که دارم طبق دوره ی استاد احمدی پیش میرم و الآن بعد از گذشته دو هفته 31 قسمت رو گذروندم اما امروز کارهای دیگه ای ازم خواسته شد مثل آموزش دیدن جاوا برای اپلیکیشن فروشگاهی اندروید که فکر میکنم تحت وب باشه .
  سایت های مختلفی رو هم گشتم قیمتاشون مناسب تر بودن و شاید جند برابر ارزون تر اما از آموزش های این مجموعه راضی ام و به دنبال آموزشش توی این مجموعه گشتم اما چندین آموزش متفاوت دیدم مثلا یکیش برنامه نویسی اندروید مقدماتی و پیرفته و متوسطه! و یا آموزش جاوا!!! خواستم بدونم برنامه نویسی اندروید با جاوا که دارید آموزش میدید چه فرقی داره و با استفاده از کدوم آموزش هاتون میتونم به هدف فعلیم توی این چند ماه برسم ممنون میشم سریع جوابم رو بدید چون زمان برام مهمه و اینکه متاسفانه راه های ارتباطی خصوصی این سایت هنوز راه اندازی نشده و این صحبت ها زیر یه آموزش و توی عموم یه مقدار ... .
 • ممنون که این وب سایت رو انتخاب کردید. تا پیام خصوصی راه اندازی بشه بنده توسط کامنت ها در خدمتم
  ببینید آموزش های اندروید برای برنامه نویسی روی گوشی ها و تبلت های اندرویدی هستش و آموزش های جاوا برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا هستند. زبانی که برای پیاده سازی برنامه های اندرویدی مورد استفاده قرار میگیره جاوا هستش. حالا من مطئمن نیستم که قراره شما چه کاری رو انجام بدید. ولی اگر برنامه نویسی خود اندروید باشه که شما می تونید از آموزش های اندرویدی استفاده کنید. ولی اگر تحت وب باشه که مطمئنا پیش زمینه کار html, css هستش و برای پس زمینه باید جاوا بلد باشید. البته هنوز آموزش برنامه نویسی تحت وب در جاوا روی وب سایت قرار نشده ولی آموزش جاوا وجود داره. موفق باشید.
 • کار اپلیکیشن فروشگاهی هست آموزش های شما بهم کمک میکنه یا نه باید از آموزش های دیگه ای استفاده کنم.

 • سلام به شما دوست عزیز این دوره برای مقدمات برنامه نویسی اندروید هست و اگر تازه کار هستید حتما به شما کمک می‌کنه ولی توی این دوره ساخت فروشگاه توضیح داده نشده است
 • سلام دوست عزیز بنده قسمت سوم و خریدم اما سه بار از حسابم پول کم کرد
 • سلام.
  متاسفانه
  درس 34 شما کار نمیکنه،

  و ارور میده
 • سلام به شما دوست گرامی
  خطایی رو که به شما میده رو بگید تا بتونیم حل کنیم
 • سلام من دیروز 2 قسمتی که نیاز داشتمو خریدم و اصلا لینکی برای دانلود وجود نداره . بقیه ی اموزش هایی که گرفتم نوشته دانلود ولی این دانلود نداره . گذارش هم دادم ولی تا حالا که جوابی داده نشد اگر میشه بررسی کنید . با تشکر (قسمت 10 و 11 )
 • دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید قسمت اول: معرفی دوره و نصب ابزارهای مورد نیاز

 • سلام به شما دوست عزیز
  این مشکل حل شده است دوباره سعی کنید.
 • سلام جناب عادلی فر.
  ببخشید یه سوال: من در حد php مقدماتی برنامه نویسی کار کردم و چیز خاصی از برنامه نویسی نمیدونم، خواستم ببینم میتونم این تو این دوره ثبت نام کنم؟
 • سلام به شما دوست عزیز.
  اگر با برنامه نویسی و مفاهیم اولیه آن آشنا باشید می تونید از این دوره استفاده کنید.
 • ممنون بابت پاسخ.
  بله. شرط ها، حلقه ها و دیتا تایپ ها رو میدونم. ولی مفهوم کلاس و مفاهیم شی گرایی رو خیر.
 • مفاهیم شی گرایی در قسمت های ابتدایی توضیح داده شده است
 • سلام بر استاد بزرگ جناب عادلی فر عزیز؛
  من میخوام اندروید یاد بگیرم و با آموزش های شما هم شروع کردم و پیش رفتم، به مرحله ساخت برنامه Hello World! رسیدم! ولی موقع Build کردن برنامه به من چند ارور SDK داد(من اندروید استادیو جدا نصب کردم و SDK هم به صورت آفلاین به پروژه اضافه کردم) ارور هارو یکی یکی رفع کردم، رسیدم به چند تا ارور که هیچ جایی در موردشون کامل توضیح نداده بود یجورایی لاینحل شده! ارورها به شرح زیر هستن
  Failed to resolve: com.android.support
  Failed to resolve: com.android.support.test:runner:0.5
  Failed to resolve: com.android.support.test.espresso:espresso-core:2.2.2

  خواستم بدونم ورژن Platform با Platform-Tools باید یکسان باشه؟
  من از ورژن 26 برای platform و ورژن 28 برای platform-tools استفاده میکنم.
  اگه نیاز به دانلود چیزی هست، لطف میکنی لینک هم بفرستی؟
  ممنون. • سوال دیگه ای هم دارم؛ اینکه چون ما از نظر گوگل خطرناک هستیم و تحریم شدیم و دسترسی به بخش developer گوگل نداریم، در ادامه مسیر مطمئنا به مشکلاتی بر میخوریم، برای حل اونا چ راه حل هایی وجود داره، تو ویدئو گفتین که باید IP تغییر بدیم، حتما باید از طریق VPNو Kerio این کار انجام داد یا از راه حل های رایگان مثل FreeGate یا Psiphon هم میشه این کارو انجام داد؟

 • سلام امیر حسین جان امیدوارم حالت خوب باشه بیشتر خطاهایی که اندروید استودیو میده به دلیل تحریم بودن ماست برای حل این مشکل این نکته رو بخون
 • سلام وقت بخیر
  یک سوال که احتمالا زیاد پرسیده شده ، نظر شمارم دوست دارم بدونم
  اینکه ، واقعا کاتلین یا جاوا ؟
 • سلام به شما دوست عزیز.
  به نظرم کاتلین به خاطر سینتکس راحت ترش و این که پشتیبانی خوبی داره ازش میشه می تونه پیشرفت خوبی بکنه ولی خب جاوا کار ها هم روی جاوا تعصب خاصی دارن رو جاوا. به نظرم کاتلین چند سال دیگه می تونه خیلی محبوب بشه.
 • برنامه ای برای آموزش دادن کاتلین ندارین؟
 • سلام و خسته نباشید
  آموزش نحوه ارتباط با سخت افزار ها هم بهش پرداخته شده ؟
  به طور مثال ساخت گزارش از دیتابیس و چاپ گزارش ؟
 • سلام به شما دوست عزیز
  خیر ارتباط با ساخت افزار در این دوره گفته نشده است

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید