programmer2016

به سمت برنامه نویسی بروم یا نرم ؟

سلام ، من سنم 28 ساله و از مهر سال 1395میخام در رشته نرم افزار تحصیل کنم. از دی ماه 1394 می خواهم برنامه نویس سی شارپ را یادبگیرم. باتوجه به سنم سوال زیر منرا به چالش کشیده است: آیا در زیمنه برنامه نویسی و برنامه سازی با توجه به شرایط سنی جایگاهی خواهم داشت؟ برنامه نویسی را از روی علاقه می خواهم یاد بگیرم و با دید اینکه آینده شغلی ام را در این زمینه سپری کنم . باتشکر از راهنمایی دوستان
#بازار_کاری_برنامه_نویسی_سی_شارپ #برنامه_نویس_بشوم_یا_نشوم #چگونه_یک_برنامه_نویس_حرفه_ای_بشویم #جایگاه_یک_برنامه_نویس_در_جامعه #بازار_کاری_یک_برنامه_نویس #چگونه_یک_برنامه_نویس_بشویم #زمان_مناسب_برای_یادگیری_برنامه_نویسی #شروع_یادگیری_برنامه_نویسی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
با سلام برای شروع برنامه نویسی باید حوصله زیاد داشته باشید و بسیار زیاد تمرین کنید تا به صورت یه برنامه نویس فکر کنید. ربطی به سن نداره فقط دانشتون به روز باید باشه و زیاد تمرین بکنید. می تونید موفق بشید.
سرنوشت ما با افکارمان تغییر می کند؛ اگر افکارمان همیشه مطابق با خواسته هایمان باشند، همان چیزی می شویم که آرزو داریم و همان کاری را می کنیم که می خواهیم
فرهاد خانلری
شما تو هر سنی که باشید میتونید نسبت به علاقه تون کارتونو دنبال کنید برنامه نویسی فقط ذهنی باز میخواد تا بتونه برنامه رو تحلیل کنه و در نهایت پیاده سازی کنه و این موضوع فقط با تمرین و تلاش و پشتکار محیا میشه .
مطمئن باشید اگه بخوایید میتونید.
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
با توجه به مطالبی که دوستان گفتن عزم و اراده شما خیلی اهمیت داره تو این راه نسبتا دشوار شما اشخصاصی رو مد نظر داشته باشید به چند زبان برنامه نویسی مسلط هستند ایا به چه شکل و از کجا شروع کردن ؟ پس باید از همین الان شروع کنید تا بتونید موفق بشید و ابتدا با دوره های مقدماتی شروع کنید و همینطور بررسی کردن بعضی از سایت ها که از چه تکنیک هایی استفاده کردن در وب سایتشون .

قطعا موفق خواهید شد
mohammadcom761@gmail.com
فرهاد خانلری
به نظر من حالا که میخوایید #C یاد بگیرید از همین الان بدونید این کمپانی برای هر موضوعی یه ابزار درست کرده تقریباً این ابزار ها خیلی از نیاز های شما رو توسط حداقل کد نویسی و بالاترین امنیت برای شما ایجاد کرده اگر میخواهید موفق باشید سعی کنید یاد بگیرید کی و چه زمانی از کدوم ابزار استفاده کنید تا سریع تر به نتیجه برسید یکی از مهمترین عواملی که باعث رشد میشه استفاده درست و به موقع از این ابزار ها هست و همچنین زمان تولید محصول فاکتور خیلی خیلی مهم در برنامه نویسی هست اگر قرار باشه برنامه ای که میخوایید بنویسید 1 ماه زمان ببره باید این زمان رو کم کنید که اگر این زمان زیاد از حد طول بکشه برنامه تون فقط به درد Recycle Bin میخوره چون رقیب زیاده و ممکنه در زمان کمتر رقیبتون محصول رو به مشتری برسونه ، پس زمان تولید محصول خیلی اهمیت داره برای مشتری .
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
prober
برای فراگیری برنامه نویسی هر زبانی ، کلاس های آموزشی خارج دانشگاه هم کفایت می کنه و هم بسته به آموزشگاهش می تونه قوی تر باشه . اینو گفتم که یه وقت فقط صرف برنامه نویسی دانشگاه ثبت نام نکرده باشید.
البته دانشگاه خوبی اگه میرید که دیگه حرفی نیست. من خودم دانشجوی فردوسی مشهد بودم هرچی علاقه و انگیزه در برنامه نویسی دارم مدیون استاد برنامه نویسی دانشگاهم هستم ، استاد ابریشمی ، خدا هرجا هست پناهش باشه.
کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
سلام

بنظر من برای برنامه نویس شدن باید 10 سال زحمت کشید من جاتون بودم به شبکه بیشتر فکر می کردم تو دانشگاه چیزی یاد نمیدن شما اکادمیک بری یاد بگیری خیلی بهتره
** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **
حامد
سلام

من جواب های دوستان رو دیدم جواب های خوبی دادن
ولی فکر کنم یک جواب مــــســـتــقیم تری هم وجود داره که اینه :

همونطور که دوستان هم اشاره کردن، یک برنامه نویس خوب نیاز به "کار و تجربه" داره
این قضیه هم واقعاً زمان میبره. باید کار و پروژه انجام بدی که به سطح قابل قبول برسی، صرف کتاب خوندن و مطالعه جواب نمیده
و چیزی که به تجربه من تا حالا دیدم، برای درست شدن یه برنامه نویس خوب و کامل یک سال مطالعه و آموزش و تمرین میخواد و 5 یا 6 سال وقت باید صرف کار کردن و تجربه کردن بشه
ضمن اینکه این کار واقعاً از فکر و ذهن انرژی شدید میگیره

روی همین حساب هست که "به طور عمومی و آماری" میشه گفت این مثلاً 7 سال اگر بین مثلاً از 20 سالگی تا 27 سالگی اتفاق بیافته، خیلی خوب و راحت‌تره (حالا یکی دو سال هم تلورانس درنظر بگیرید)

پس برای کسی که میخواد از 28 سالگی شروع کنه، از لحاظ آماری سخت تره !

اما واقعیتش اینه که این به شخص شما ربط داره
هستن آدم‌هایی که مسیر چهار پنج ساله رو توی 1 سال طی کردن و میکنن
این رو فقط و فقط خود شما میدونی

به نظر من اگر میتونی این مسیر رو توی زمان کوتاه بری، بــــــــرو
ولی اگر نمیتونی نرو !!

به یک نکته خیلی ویژه توجه کن که خیلی از جاها ترجیح میدن با برنامه نویس جوون کار کردن تا برنامه نویس سن بالا !
منظور اینکه اگر مثلاً شما تازه توی 35 سالگی قراره برنامه نویس خوب بشی، خیلی از رقبات هم سواد شما هستن ولی بیست و هفت هشت ساله هستن !

سلام

والا علامه طباطبایی هم در 30 سالگی درس رو شروع کرد پیامبر هم در 40 سالگی پیامبر شد . اما باید قبول کرد زمونه هم عوض شده برنامه نویسی همیشه در حال بروزرسانی و تغییر هست . خیلی باید اکتیو باشی من جای شما باشم تخصصی میرم دنبال اپلیکیشن نویسی برای موبایل خیلی بهتر و بازار کار خوبی داره موفق باشی
** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....