محمد رفیعی

اصولی ترین راه برای شروع برنامه نویسی و طراحی وب

من مخیوام برنامه نویسی یاد بگیرم یه چیزایی از قبل بلد هستم ولی نمیتونیم درست به کاروشن بگیرم قبلا یه دوره asp.net رفتم ولی هیچ وقت نتونستم یه سایت درست درمون طراحی کنم. همیشه توی ظاهر کار می لنگیدم. الان اگه بخوام دوباره شروع کنم باید چیکار کنم ؟ چی یاد بگیرم؟ اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی سی شارپ و html , css دارم..

این سوال 3 پاسخ دارد.
#شروع_برنامه_نویسی_سی_شارپ #شروع_برنامه_نویسی_وب #یادگیری_زبان_php #تخصصی_های_یک_برنامه_نویس_وب #اصول_یادگیری_برنامه_نویسی_و_طراحی_وب #برنامه_نویسی_رو_از_کجا_شروع_کنم #چگونه_یک_برنامه_نویس_وب_موفق_بشویم #روش_استاندارد_یادگیری_برنامه_نویسی_وب #یادگیری_زبان_های_برنامه_نویسی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
ریحانه ترابی

سلام

به نظر من طراحی یه سایت شامل دو مرحله میشه یکی طراحی ظاهر سایت و دیگری برنامه نویسی سایت،که اکثر شرکتهای معتبر تو زمینه طراحی سایت هم از دو نفر طراح و برنامه نویس استفاده میکنن و شما برای شروع بهتره که رو یکیشون تمرکز کنید.

برای طراحی ظاهر سایت بایدhtml5 و css3 رو خوب بدونید و برای تکمیل کار و بهتر بودن تو زمینه طراحی علاوه بر دو مورد قبلی دونستن java script و یا j-query و آشنایی با طراحی ریسپانسیو و فتوشاپ هم لازمه،اگه bootstrap رو هم یاد بگیرید برا تکمیل که عالی میشه و زودتر راه میفتین.

البته طراح سایت باید تاحدودی با گرافیک و رنگ بندی ها آشنا باشه و فردی خلاق و خوش سلیقه باشه.

اما اگه بخایین سمت برنامه نویسی سایت برین یکی از زبانهای سمت سرور مثل php یا asp.net رو انتخاب کنید و بصورت self study مطالعه به همراه تمرین تمرین تمرین داشته باشید و بعد اینکه تا حدودی دستتون اومد و فهمیدین چی به چیه چند جلسه با یه استاد ماهر کلاس خصوصی بگیرید و همزمان بصورت پروژه محور ادامه بدید تا آخر کلاس یه نمونه کار داشته باشید و سعی کنید برا خودتون یه رزومه همراه حداقل 3 نمونه کار تهیه کنید.

اگه php رو انتخاب کردید باید حتما برید سمت فریم ورکاش و my sql رو هم یاد بگیرید و برای asp.net هم باید sql server رو بدونید.

• انتخاب شده به عنوان جواب توسط 1 نفر
محمد رفیعی

کدوم زبان برنامه نویسی بهتره؟ php یا asp.net ؟ منظورم کدوم برای شروع بهتره و راحت تر میشه باهاش کار کرد

من با ,asp.net آشنایی دارم و یکی دو تا پروژه محدود هم انحام دادم همینطور با sql server . ولی شنیدم php بهتره ،

اگه میشه راهنمایی کنین

اگه منابعی میشناسین برا یادگیری هم ممنون میشم اگه عنوان کنین.

فرهاد خانلری

سلام دوست من جهت اینکه کدوم راه رو انتخاب کنید و بین PHP و ASP.NET یکی رو انتهاب کنید بهترین منبع لینک زیر و لینک های مرتبط با اون هست بهتره بخونید تا بتونید تصمیم مناسب بگیرید.

و قسمت دوم تا چهارم

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
محمد رفیعی

ممنونم از دوستانی که جواب دادند

مقاله های مقایسه PHP و ASP.NET مطالعه کردم . واقعا به دردم خورد

اگه منبعی برای آموزش php میشناسین ممنون میشم معرفی کنین.

فرهاد خانلری

وبسایت هایی نظیر w3schools کمک خوبیه براتون و همچنین لینک زیر ، توصیه میکنم کتتاب های زبان اصلی رو بخونید و با تمرین و پشت کار به هدفتون برسید.

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .

سلام

به نظر من بهتره برای طراحی سایت تمرکز رو یکی از قسمت های طراحی ظاهر و برنامه نویسی سمت سرور بزارید

برای طراحی ظاهر سایت بهتره html و css و bootstarpt و jquery و ajax رو خوب مطالعه و تمرین کنید حتما اول html رو یاد بگیرید بعد سراغ html5 برید به این دلیل که درسته که html5 کار رو ساده تر کرده اما توسط تمام مرورگر ها پشتیبانی نمیشه و اگر نیازمند طراحی سایت برای سازمان های دولتی بشید حتما به مشکل برمیخورید چون این سازمان ها هنوز از IE نسخه های قدیم استفاده میکنند این تجربه ی من بود.

برای برنامه نویسی سایت هم PHP رو پیشنهاد میکنم.

جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست.

در تکمیل توضیحات دوستان این آموزش رو هم مطالعه کنید

برنامه نویسی تحت وب

http://mrfarhad.ir
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....