faridm

درخواست راهنمایی جهت یادگیری برنامه نویسی

سلام دوستان گرامی ، من قصد یادگیری برنامه نویسی تحت ویندوز و طراحی سایت را دارم و چند برنامه جهت یادگیری انتخاب کرده ام :
  • جهت برنامه نویسی : C#.net
  • جهت طراحی سایت : PHP - ASP.net - MVC
  • پایگاه داده : SQL
من قصد دارم تمام این برنامه ها را یاد بگیرم و تا اواسط اسفند ماه سال جاری تمام کنم. به نظر شما من میتونم تا اسفند ماه این چند برنامه را یادبگیرم و بتونم برنامه تحت ویندوز یا وب و یا سایت طراحی کنم ؟ قصد دارم از طریق نت کتاب بگیرم و خودم آموزش ببینم ، روزی چند ساعت هرکدام را آموزش ببینم میتوانم سریع کامل بشم ؟
#مراحل_یادگیری_برنامه_نویسی #بهترین_زیبان_برنامه_نویسی_وب #مراتب_یادگیری_برنامه_نویسی #چگونه_یک_برنامه_نویس_حرفه_ای_بشویم #اصول_یادگیری_برنامه_نویسی_وب #اصول_یادگیری_برنامه_نویسی_و_طراحی_وب #چگونه_یک_برنامه_نویس_وب_موفق_بشویم #روش_استاندارد_یادگیری_برنامه_نویسی_وب #زمان_مناسب_برای_یادگیری_برنامه_نویسی #شروع_یادگیری_برنامه_نویسی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
prober
سی شارپ از همشون سخت تره و اگه اصولش رو درک نکنید خیلی به مشکل میخورید. اما اگه سی شارپ رو یاد گرفتید ASP دیگه کاری نداره.
در مورد PHP هم اگه با زبان C آشنا هستید اینم خیلی ساده هست و می تونید خوداموزی یاد بگیرید.
بهتره در ابتدای راه بین ASP.net و PHP یکی رو انتخاب کنید هر دوشون زبان برنامه نویسی برای وب هستند نیازی ندارید که هر دو رو همزمان یاد داشته باشید.
کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
حسین احمدی
سلام ITPRO ای عزیز، من یه نکته بگم، یادگیری یک یا چند زبان برنامه نویسی یه بخش کار هست، تجربه تو کار یه بخش دیگه، اینکه شما تصمیم دارید تا اوایل اسفند ماه هم C#، هم HTML و CSS، از اون طرف MVC و در کنارش PHP و SQL Server رو یاد بگیرید، اگر تازه شروع کردید بهتون میگم این کار نشدنی هست. مثل کسی که شب امتحان درس بخونه و صبح بره امتحان بده، شاید درس و پاس کنه، اما به قول معروف ناپلئونی نمره میگیره!!! برای راهی که شما انتخاب کردید مسیری اینچنینی رو باید طی کنید (اگر تازه میخوایین برنامه نویسی رو شروع کنید، یعنی دانش اولیه رو ندارید):

1. مقدمات زبان سی شارپ و برنامه نویسی شئ گرا (حداقل 2 ماه)
  2. HTML و CSS در کنارش یه آشنایی حداقلی با javascript و jQuery (حدود 4 الی 5 ماه)
  3. یادگیری ASP.NET (اینجا PHP یا MySQL بدردتون نمیخوره، چون زبان انتخابیتون سی شارپ هست) (حداقل 5 ماه)
  4. SQL Server هم که دنیایی هست برای خودش، حداقل 3 ماه تا با مقدمات SQL یا CRUD آشنا بشید

علاوه بر اینها شما ADO.NET رو هم باید در نظر بگیرید که برای ارتباط با بانک اطلاعاتی بهش احتیاج دارید.

تمامی این مواردی که گفتم آشنایی اولیه به شما میده، میتونید بعضی موارد رو در کنار هم یاد بگیرید، مثلاً روزی 4 ساعت وقت بزارید برای سی شارپ، 4 ساعت برای طراحی وب و 4 ساعت برای SQL،

یادگیری بعضی موارد مثل ADO.NET یا ASP.NET نیازمند این هست که شما با مقدمات سی شارپ آشنایی داشته باشید. البته MVC هم باید یک ادراک اولیه از الگوهای طراحی (Design Patterns) داشته باشید.

همه اینا رو گفتم که بدونید برای رسیدن به هدفتون باید خیلی تلاش کنید و سه ماه که نه، حداقل یکسال باید برای یادگیری این موارد تلاش کنید.
لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....