فراسورس

نحوه کاهش حجم فایل ها به حجم صفر بایت

سلام دوستان خسته نباشید

من از یه ترفند برای کاهش حجم فایل ها استفاده کردم من این ترفند یا روش رو برروی یک فایل 100 مگابایتی اجرا کردم و نتیجه داد . روشی که من برای کاهش حجم استفاده کردم به شرح زیر می باشد:

فرض کنید که یک کلیپ 100 مگابایتی داریم و میخایم حجمش را به حجم خیلی پایینی کاهش دهیم.در روش بنده من اول فایل رو به کد هگز تبدیل می کنم و کدهای تبدیل شده رو در یک فایل متنی باعنوان code.txt ذخیره می کنم از آنجایی که فایل های بدون محتوا هیچ فضایی رو اشغال نمی کنند بنابراین برای جلوگیری از اشغال شدن فضا من از اونا استفاده می کنم منتها به شرط اینکه فایل های ایجاد شده بدون محتوا باشند سپس همزمان با ایجاد کردن فایل ها کدهای موجود در فایل Code.Txt رو به عنوان نام فایل های بدون محتوا در نظر می گیرم یعنی هر خط از فایل code.txt به صورت مرتب به عنوان نام فایل های بدون محتوا قرارمی گیرد و در نهایت فضایی اشغال نخواهدشد سپس در آخر برنامه ای برای گرفتن نام فایل ها و ذخیره کردن آن در فایلی مثلا caption.txt می نویسیم یعنی در این مرحله کار همان مرحله اول را انجام دادیم (تبدیل به کد هگز) و درنهایت فایل caption.txt رو decode خواهیم کرد.

مزیت : در این روش هیچ فضایی اشغال نخواهد شد
معایب: زمانی که فایلهای ایجاد شده رو حذف یا به مسیر دیگر کپی می کنیم همان مدت زمانی که برای کپی یا حذف کلیپ 100 مگابایتی صرف می شود برای این فایل ها هم همان مدت زمان گرفته خواهد شد.

دوستان آیا این روش، روش استانداردی برای کاهش حجم فایل ها می باشد یا خیر ؟

#کاهش_حجم_فایل_ها
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
prober
چه جوری به کد هگز تبدیل کردی؟
امتحان کردی بعد از تبدیل معکوس دوباره کلیپ اولیه بدست اومد؟
کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
فراسورس
بله دوست گرامی بعد از تبدیل معکوس دوباره همان کلیپ به دست آمد
ShayanOH
یه پیشنهادی که دارم به جای هگز از سیستم base64 تبدیل یافته استفاده کنین، اینجوری طول اسم فایل هم کمتر می‌شه علاوه بر حجم که صفر می‌شه. البته این توی سیستم‌عامل‌های پیشرفته‌ای مثل لینوکس بهتر عمل می‌کنه چون حروف کوچیک و بزرگ واسه‌ش فرق داره، ویندوز ممکنه دچار مشکل بشه توی انتقال فایل‌ها!
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....