در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

مهران

چگونه به یک متخصص آی تی تبدیل شویم؟

چگونه به یک متخصص آی تی تبدیل شویم؟

سلام دوستان

به نظر شما واسه کسی که تحصیلات آکادمیک در مورد آی تی نداره، بهترین راه برای تبدیل شدن به یک متخصص آی تی چیه. (بدون دانشگاه رفتن و به صورت خودآموز)

چه کتاب هایی ، با چه موضوعاتی و مهتر از اون با چه ترتیبی مطالعه کنه؟ چه دوره هایی رو ببینه و چه آموزش هایی رو بگذرونه؟

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

مطالعه کتاب های معتبر IT (زبان اصلی)(بسته به زمینه کاری و سطح تجربه و سواد فرد) + کار عملی و تجربه و حضور در محیط کار

به نظر من بهترین و اصولی ترین راه کسب تخصص در این زمینه این هست.

با توجه به شناختی که من از آموزشگاه های فعال در این حوزه دارم به نظرم تحصیلات آکادمیک لزوماً نمیتونه منجر به کسب تخصص باشه.

البته منکر وجود آموزشگاه های خوب نمیشم اما به عقیده من شرکت در دوره های آموزشی آکادمیک هم اگر با اون مواردی که گفتم همراه باشه میتونه موثر باشه در غیر این صورت گذراندن دوره به تنهایی هیچ تاثیری نخواهد داشت این رو با اطمینان عرض می کنم.

موفق باشید.

www.jamshidi.me
صادق شعبانی

کلاس رفتن و آموزشگاه خوبه ولی تو شبکه هر چی بیشتر یاد میگیره میبینه چیزی بلد نیست و تکرار و تمرین و ممارست رو باید چاشنی همه ی دوره های شبکه کرد ضمن اینکه باعث میشه که از گیرهای الکی خسته نشه و میدونو خالی نکنه چرا که تجربه بزرگترین معلمه.

اگه من باشم و کسی ازم بپرسه ترجیح میدم بهش بگم کلاس برو و در کنارش از مالتی مدیا و آموزش هایی که هست استفاده کن ، اگه 1 ساعت آموزش دیدی 4 ساعت فقط تمرین کن.

اول هم معمولا mcitp یاد میگیرن و بعدش سیسکو و در کنار اینها یه سری بحث ها مطرح میشه که بایددید هدف چیه تا مستقیم بره سروقت همون.

بهر صورت براتون آرزوی موفقیت دارم ": )

همچنانکه برق از مشرق ساطع شده تا به مغرب ظاهر مي شود ظهور « پسرانسان » نيز چنان خواهد شد. متی 27-24
KIA ADMIN

بهترین راه اینه که وایسی بغل دسته یک کار بلد و آدم با تجربه در زمینه شبکه فقط از اطلاعاتش استفاده کنی

باید هدفت رو انتخاب کنی

سرور لینوکس یا مایکروسافت ؟ سیسکو یا میکروتیک ؟

مهران

از همتون تشکر میکنم به خاطر پاسخ هایی که دادید

در حقیقت من ایده های خوبی در زمینه خدمات و برنامه های تحت وب و اینترنتی دارم.

اما سواد کافی برای پیاده سازی ایده هام رو ندارم.

به صورت پراکنده چیز هایی رو بلدم (اما زیاد نیست) ولی به کل فرایند تسلط ندارم و دچار سردرگمی های زیادی هستم.

خیلی دوست دارم که یک نفر مسیر کلی رو به من نشون بده تا من سریع تر توی مسیر بیوفتم و به ایده هام برسم.

اینکه بدونم گام به گام باید چه چیزایی رو یاد بگیرم (و حتی واسه صرفه جویی در وقت دنبال چه مطالبی لازم نیست برم).

باز هم ممنون

در زمینه وب نظر من اینه که اگر اهداف بلند مدت دارید و میخواید در این زمینه رشد کنید از یادگیری زبان های Server Side شروع کنید.

یه دیدگاه غلطی که وجود داره الان این هست که با استفاده از CMS های مختلف میتونیم هر سایتی که میخوایم بالا بیاریم و با داشتن یک دانش اندک HTML و CSS که زبان های Client Side هستند میتونیم به راحتی قالب های CMS رو Customize کنیم و طراحی سایت انجام بدیم.

در صورتی که این سطح پایین ترین کاری هست که در حوزه وب انجام میگیره و نیاز به سواد آنچنانی نداره. حتی من هم که اصلا حوزه کارم شبکه هست در این حد کار وب رو بلدم.

اگر میخواید در زمینه وب موفق باشید یادگیری زبان های سرور ساید رو در برنامه تون قرار بدید، به نظرم با ASP.NET شروع کنید و روی معماری NVC مطالعه داشته باشید، و به طور موازی SQL کار کنید با اینها شروع کنید و بتونین در این سطوح کار کنید درآمد بسیار خوبی هم خواهید داشت. البته عقیده شخصی من اینه که با زبان مایکروسافتی کار کنید، اگر بخواید لینوکسی کار کنید هم که خوب باید برید سراغ PHP و MySql

طراحی سایت، طراحی سیستم های مدیریت محتوا، Web Application و هرآنچه که به وب مربوط هست عیناً مثل بحث تولید نرم افزار مستلزم سناریوی دقیق و مراحلی هست که دوستان نرم افزاری مون بهش واقف هستند، بنابراین کاملاً متفاوت هست با طراحی سایت با cms های آماده.

لذا با این دیدگاه اگر کارتون رو در این زمینه شروع کنید قطعاً موفق خواهید بود.

البته اینم عرض کنم خدمتتون، اگر در این سطح بخواید کار کنید توقع بازدهی سریع نباید داشته باشید و زمان میبره تا برسید به سطح حرفه ای.

با آرزوی موفقیت و شادکامی

www.jamshidi.me
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....