در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

parand

نوشتن برنامه برای قفل سخت افزاری

سلام خسته نباشید بنده یه نرم افزار دارم به صورت EXE وپرتابل هستش ومیخام یه برنامه بنویسم برای قفل سخت افزاری که بتونه این نرم افزار رواجراکنه ، یعنی من فایل اجرایی رودارم ومیخام یه برنامه بنویسم که قفل سخت افزاری از Active X پشتیبانی کنه وفایل اجرایی روبرام بازکنه،خواهشمندم ازدوستانی که دراین زمینه تجربه دارن منو راهنمایی بفرمایند؟

#آموزش_قفل_گذاری_روی_نرم_افزارها #قفل_شکستن_نرم_افزار #آموزش_قفل_گذاری #جلوگیری_از_کرک_شدن_نرم_افزار #قفل_سخت_افزاری_نرم_افزارها #قفل_سخت_افزاری_و_active_x #ایجاد_قفل_سخت_افزاری_برای_ویندوز #برنامه_نویسی_برای_قفل_سخت_افزاری
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
mesgari

منظورت از قفل سخت افزاری چیه؟ میخوای برنامه ات رو رو سی دی بذاری یا فلاش

parand

اصلابیخیال قفل سخت افزاری بشید بنده یه نرم افزار به صورت EXE دارم وبه صورت پرتابل هستش ومیخام درداخل فلاش بزارم وفلاش روقفل کنم که کاربر بتونه فقط نرم افزار رواجراکنه ونتونه نرم افزارو کپی یافلش روفرمت کنه ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید؟

mesgari

اگه الکترونیک بلد باشی میتونی با مطالعه دیتاشیت ای سی فلاشت و تغیرات جزئی اون رو read only کنی

روش دیگه میتونی آیدی مادربورد + سی پی یو رو که قطعات اصلی کامپیوتر هستن ( احتمال عوض کردن اونها از سایر قطعات مانند هارد و کارت شبکه و .. کمتره ) رو بگیری و باهم تلفیق کنی و از یک طول مشخص اون یک هش کد درست کنی و اون رو به عنوان رمز برای برنامه ات به مشتری بدی(البته آیدی کامپیوتر مشتری!!!!).

parand

خوب دیتاشت آی سی فلاش روباچه برنامه ای قابل مشاهده ست چجوری تغییرش بدم ممنون میشم کمک کنید؟

mesgari

بسته به نوع آی سی فرق میکنه نوع آی سی رو سرچ کن دیتاشیت یه فایل متنیه که مشخصاتی در مورد هریک از پینهای آی سی رو بهت میده یکی از اونها رو باید قطع کنی به نظرم روش قبلی آسونتره

parand

روش قبلیتون چی بود میشه بیشتر توضیح بدبد؟

Monsieur Inconnu

درود دوست عزیز...

همانطور که دوست عزیز mesgari فرمودن با آیدی یه حافظه جانبی هم به راحتی میتونی اینکار رو انجام بدی ولی خب امنیت چندانی نداره... هر فلشی یه آیدی داره.

توی بازار هم قفل های سخت افزاری رو میفروشن و آموزش برنامه نویسی برای اون رو هم توی کتابچه مربوطه میذارن... خیلی راحت با اونا هم میتونی اینکار رو انجام بدی.

چون که میگی برنامه پرتابل هست نمیشه از آیدی و یا سریال مادربورد یا هارد یا حتی مک آدرس استفاده کنی. چون اون ها منحصر به فرد هستند...

موفق باشید. موفق بشید...

Aiden - IdS
parand

دوست عزیززمانی میتونم ازقفل سخت افزاری استفاده کنم که سورس برنامه روداشته باشم ولی متاسفانه فایل من EXE هست وبه صورت پرتاه ممنون میشم راه کاردیگه ای بهم پیشنهاددهید؟

Monsieur Inconnu

یه برنامه دیگه بنویسین که اونو قفل کنه!!!

دوست عزیزم mesgari درست گفتن... اگه فلشو رید انلی کنین فکر کنم جواب بده.

Aiden - IdS
mesgari

سلام دوستان

اگر برنامه رو میتونی دوباره تبدیل کنی (سورسش رو داری) همون کارهایی که قبلا گفتم رو پیاده سازی کن و از طریق برنامه از کاربر درخواست اتصال به اینترنت رو بکن و سریالها رو به فروشنده انتقال بده.

فروشنده هم باید طبق یک الگوریتم خاص که بین برنامه مشتری و فروشنده کد منحصر به فردی رو برای اون کامپیوتر تولید میکنه کد رو تولید و به خریدار بده

حالا به وسیله environment variable برنامه قبل اینکه فروشنده کدی رو به خریدار داده باشه باید سریال رو تولید و داخل اپلیکیشن ذخیره کنه(داخل ریجستری یا داخل فایل جدا باعث پایین اومدن امنیت برنامه میشه)حالا مشتری که سریال رو وارد برنامه کرد برنامه تنها دو سریال رو مقایسه میکنه اگه یکی بود برای دفعات بعدی ذخیره و چک میکنه.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....