میلاد فشی

6 علامتی که نشان میدهد شما نمیتوانید یک Developer باشید

هر کسی میتونه برنامه نویسی رو یاد بگیره.ولی هر کسی نمیتونه Developer ای باشه که حرفه و درآمدش از برنامه نویسی باشه.اگر شما این علامت ها رو دارید نمیتوانید برنامه نویسی را به عنوان حرفه و شغل انتخاب کنید.

علامت 1: شما فرد خلاقی نیستید: برنامه نویسی یک هنره.یک هنر که به خلاقیت احتیاج داره.در واقع نوشتن یک برنامه جدید مثل یک بوم نقاشی سفید است که باید با قلم خلاقانه رنگ آمیزی شود.پس ایده ای نو باید داشت که اثری هنری خلق کرد.در برنامه نویسی هم کدها و فریم ورک و library ها مثل قلم شماست .

علامت 2:شما فرد خودکاری نیستید: برنامه نویسی یه کار تکراریه و فردی موفق میشه که بلند پروازی کنه و انگیزه بالای در نوشتن کد داشته باشه.

علامت 3:شما از خطاهای منطقی متنفر هستید: داشتن حوصله و صبر برای رفع این خطاها.Debug کردن و حل خطاها قلب برنامه نویسیه

علامت 4: شما حوصله نشستن طولانی مدت پشت کامپیوتر رو ندارید.

علامت 5 : شما میخواهید ساعت کاری مشخص داشته باشید.درصورتی که یه برنامه نویس باید برای رسوندن پروژه مجبوره حتی شبها هم کار کنه.

علامت 6 : شما انتظار دارید که با برنامه نویسی خیلی زود ثروتمند شوید.

#چگونه_یک_برنامه_نویس_خوب_بشویم #چگونه_یک_برنامه_نویس_حرفه_ای_بشویم #مهارت_های_یک_برنامه_نویس_حرفه_ای #قابلیت_های_یک_developer_حرفه_ای #ویژگی_های_یک_برنامه_نویس_حرفه_ای
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
prober

خیلی خوب بود ولی کاش همه جملات رو در دید مثبت بیان می کردید. این جملات حس خوبی به ادم نمیده اگرچه برای برخی ممکنه عین حقیقت باشه.

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation

سلام

ممنون از دوست عزیزی که این مطلب رو ارسال کردند.

البته بنظر من فاکتورهای دیگه ای هم می تونه در شکل دادن به شخصیت کاری و اصلی یک برنامه نویس دخیل باشه مانند اینکه :

- یک ایده پرداز خوب که مُتکی به نیروی فکری خودش هستش و خلاقیت های بدون تکرار (در زمان خودش) پیاده سازی میکنه.

- از Copy&Paste کردن تکه کُدهای دیگران 100% اجتناب کنه.

- کُدنویس تمیزی داشته باشه و ار کُدهای تکراری و هرز دوری کنه تا در آینده دیگران هم توانایی Review کردن سورس کُدهای اونو داشته باشند.

- برنامه نویسی را فقط یک شغل برای کسب درآمدش بحساب نیاره و به عنوان یک هُنر براش احترام و ارزش زیادی قائل باشه.

- انگیزه و توانایی بالایی برای مطالعات روزانه خود در تکنیک ها و امکانات جدید، فریموورک های جدید - ابزار وکامپوننت های جدید و هرآنچه که مربوط به زمینه پیشرفت و ارتقای معلومات روزانه اون میشه را داشته باشه.

- روحیه کار تیمی و تبادل نظر با همکاران خود (اعم از برنامه نویسان و تحلیلگران) داشته باشه.

- از به چالش کشیدن و به چالش کشیده شدن در زمینه کاری خودش، استقبال کنه تا زمینه رشد اون هموارتر و مساعدتر بشه.

- Security خوبی داشته باشه ولی نه به اون معنا که از انتقال دانش و اطلاعات خودش به دیگران ترسی داشته باشه، چرا که بخودش باید مطمئن باشه که همیشه بهترینه (و واقعاً هم بهترین باشه).

اگر کسی خوبی های تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن. Telegram Channel :@DevExpress_Farsi
ziba

من از این 6 مورد فکر کنم فقط شماره 1 (یعنی خلاقیت) رو نداشته باشم...البته خلاقیت هم دارم ولی در حد خیلی کمی

یعنی این خیلی بد میتونه باشه؟؟؟

میلاد فشی

من خلاقیت ندارم از خطاهای منطقی که دیباگ کردنش خیلی اذیت میکنه متنفرم و همچنین دوست ندارم تا صبح کد بزنم ! دوست دارم ساعات کاری ام منظم باشه

The only way to do great work is to love what you do
javvan

باسلام

در مورد بند یک که صحبت از خلاقیت برنامه نویس میکنه توجه دوستان رو به این مورد جلب میکنم که در سایت بازار به هزاران برنامه برمیخورید که توسط هموطنان ارائه شده ولی خدائیش چند تا شون از خلاقیت برنامه نویسشه نکته جالبش اینجا است که تو برنامه نوشته دوست عزیز من برای این کار زحمت کشیدم لطفن بیائید برنامه رو بخرید از دوستانتون نگیرید که من راضی نیستم و این کار حرامه برنامه رو بخرید و به من انگیزه بدهید این در حالی که منوهای برنامه انگلیسیه ....انگیزه........ .خلاقیت .......شرعی........حرام ........من راضی نیستم شرعن حرامه

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....