الیاس یاری

چرا گاهی اوقات انگیزه برنامه نویس کم میشه ؟؟

سلام، بنده به شخصه بعضی وقتا انگیزه برام نمیمونه و میل به برنامه نویسی ندارم ، قدیما اینطوری نبودم ، شاید به نظرم میبینم همه جا تو روزنامه ها و.. با کمترین قیمت سایت طراحی میکنن ، یا مشکل از ی جای دیگس ؟ اگر نظر و تجربه ی دارین تا حالا این حس منو رو داشتین ممنون میشم که بگید
#ایجاد_انگیزه_برای_کار_برنامه_نویسی #چگونه_یک_برنامه_نویس_حرفه_ای_بشویم #چگونه_یک_برنامه_نویسی_با_انگیزه_شویم #انگیزه_های_یک_برنامه_نویس #ایجاد_کردن_انگیزه_برای_برنامه_نویسی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
حسین احمدی
سلام ITPRO ای عزیز، کاملاً این حس طبیعیه، عواملش هم میتونه موراد زیادی باشه، مثل اینکه مدت زمان زیادی تو این کار باشی، پروژه های زیادی دستت باشه، کاری که انجام میدی یکنواخت شده باشه یا مشتری هایی که باهاشون سر و کله میزنی خیلی زیاد باشن، البته این حس بیشتر تو افرادی بروز میکنه که به صورت کارمندی تو شرکت کار می کنند و بعد مدتی کار براشون تکراری میشه، من خودم این حس رو زیاد تجربه کردم، گاهی اوقات شده گفتم برم تغییر شغل بدم. اما این حس ها مقطعیه، واقعاً هیچ شغلی مثل برنامه نویسی جذاب نیست، اگه بتونی وقتت و بزاری و چیزای جدید یاد بگیری، بهت کمک میکنه که این حس رو تغییر بدی. سعی کن در کنار کارهایی که انجام میدی برای علاقه مندی های خودت هم وقت بزاری، مثلاً من خودم مبحث Framework نویسی رو خیلی دوست دارم، و گاهی رو این موضوع وقت میزارم و باعث میشه از کارم لذت ببرم.
لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد
حسین
دوست عزیز من دقیقا تو یه شرکتی کار طراحی سایت می کردم و کلا کارم یکنواخت بود و انگیزم خیلی کم.و اخر مجبور شدم که برنامه نویسی را متاسفانه رها کنم و به کار دیگه مشغول باشم.به نظر من برای موفق شدن در برنامه نویسی باید خودت کارهای خودت را مستقیما بفروشی نه اینکه مثل من برای کسی دیگه کار کنی.تنها چیزی که مطمئنم اینکه اگه بتونی خودت با ایده خودت مثلا سایت بسازی می تونی جندین نسخه بفروشی و اینجوری هم انگیزت بیشتر میشه هم کارت بهتر میشه
prober
من دقیقا حرفای مهندس احمدی رو تجربه کردم و با ایشون موافقم یعنی این بی انگیزه شدن ها مقطعی هست و بعد از یه مدت استراحت دوباره روحیه می گیرید و دلتون واسش تنگ میشه.
با حرف مهندس hossein-va زیاد موافق نیستم چون خیلی از پیشرفت نکردن هامون فقط به خاطر همینه که کار گروهی و تیمی رو یاد نداریم و هممون یه پا خودمون رو رئیس می دونیم. به علاوه اینکه لذت کار تیمی رو با هیچ چیز نمیشه عوض کرد. وقتی تیمی کار می کنید مخصوصا توی برنامه نویسی و ساخت نرم افزار ، هر وقت یکی خسته و ناامید و بی انگیزه میشه بقیه بهش روحیه میدن و کار متوقف نمیشه
کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
الیاس یاری
مرسی از همه دوستان
فکر جدید == دنیای جدید
من اصلا علاقه ای ندارم تو شرکت برای کسی کار کنم....خسته کننده اس ، نمیدونم حالا بخاطر تنوع طلبیم این نظر رو دارم . یا بخاطر سربازی نرفتن : )) کار تیمی خیلی خوبه اما تو ایران زیاد جا نیوفتاده.باعث میشه پر انرژی تر کار کنی. تیم که میگم منظور شرکت نیست،یه جمع دوستانه اس میتونه از هر جایی هم باشه.شیراز،تهران،قزوین،کانادا،سوئد،استرالیا و.... چند ماه پیش داخل یک تیمی بودم،تو یه فروم خارجی اشنا شده بودیم ، جالب بود اینا یه مسنجر اختصاصی برا خودشون نوشته بودند که از داخل اون با هم در ارتباط باشن. سی پلاس پلاس برای بیکاری خوبه ! الان دو هفته اس جدا از کلاسا اونو شروع کردم. خیلی خوب با مغز و اعصابت بازی میکنه از بیکاری در میارت ، ورزش هم تاثیر خیلی خوبی داره.فکرت باز میشه
ziza70
سلام دوستان
اهمیتی به این حس ندید.
مطمنا زمانی که این موضوع رو برای زندگی انتخاب کردید خیلی براش کلاس گذاشتید و میدونستید سختیای عجیبی رو داره.
این حس و از بین ببر و فکر کن خودت نخبه دنیا هستی و هر از گاهی از لاکت بیا بیرون و ببین که هنوز کوچیکی و از این یه انگیزه مثبت بساز.
من حاظرم یا زیر پل بمیرم یا در راه رسیدن به آرزوم بمیرم.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....