درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
حسام رسولیان
امتیاز: 14449
رتبه:45
26
52
9
116
دانشجوی کارشناسی IT برنامه نویس Java, PHP,JS CCNA,LPIC پروفایل کاربر

استفاده از کلمه VAR برای تعریف متغیر در جاوا

تاریخ 6 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 84
اگر با زبان برنامه نویسی جاوا حتی در حد مقدماتی هم کار کرده باشید میدونید که برای تعریف متغیر باید در ابتدا نوع متغیر و مشخص کنید و بعد اسم متغیر برای مثال:
String t;
int i;
boolean b;
اما در اکثر زبان های برنامه نویسی برای تعریف متغیر شما نیازی به مشخص کردن نوع متغیر در هنگام تعریف کردن آن ندارید. برای مثال در جاوا اسکریپت از کلمه های کلیدی let و var, در زبان کاتلین و اسکالا از کلمات var و val , در زبان سی پلاس پلاس از کلمه auto میتونید استفاده کنید. اما همونطور که بالاتر گفتیم تنها راه تعریف یک متغیر محلی در جاوا این هست که حتما نوع متغیر در ابتدا مشخص شود که خب وقتی پروژه بزرگی بنویسید این کار کمی زمان شما و هدر میده در کل هنگام برنامه نویسی جاوا کدهای تکراری زیادی باید نسبت به بقیه زبان ها بنویسید.
اما در نسخه 10 از زبان برنامه نویسی جاوا کلمه کلیدی var به این زبان اضافه شده است و شما میتونید متغیر های محلی خودتون و با استفاده از پیشوند var تعریف کنید.
var str = "Java 10";

var list = new ArrayList<String>();
توجه داشته باشید که کلمه کلیدی var فقط برای تعریف متغیر محلی (local) استفاده میشود و نمیتونید به عنوان متغیر های سراسری یا در توابعی که مقداری را return می کنند از این روش استفاده کنید.
البته نکته ای که باید بگم این هست که کلمه var در واقع کلمه کلیدی (keyword) زبان جاوا نیست بلکه کلمه رزرو شده (reserved word) هست.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید